Pages

Dior HOMME PARFUM!


http://kadikbabik.pl/2014/11/dior-homme-parfum.html

Jeśli chodzi o zapachy jestem wybredna. Nawet bardzo wybredna. Kiedyś za czasów pracy w RESERVED weszłam do przymierzalni i uderzyła mnie ściana niesamowitego zapachu, tak mocnego, wyrazistego, że zastanawiałam się czy ktoś nadal jest w jednej z kabin. Pochyliłam się i przechodząc wzdłuż zobaczyłam w ostatniej czyjeś buty. Odeszłam i cierpliwie czekałam z kolanami z waty aby odebrać przymierzone ubrania. Nagle wychodzi mężczyzna dużo po 40-stce oddaje mi sweter, a ja z takimi maślanymi oczami mówię 'przepraszam, czy może mi Pan powiedzieć co to za zapach?'. Od tego czasu OPIUM YSL to najpiękniejsze męskie perfumy, jakie poznałam. Przyprawiają mnie o dreszcze. Sama także używałam ich bez względu na to, że zapach jest męski. I tak jakiś miesiąc temu poznałam przypadkiem Dior HOMME PARFUM! Ta sama kategoria, te same emocje, niesamowite perfumy, które śmiało stawiam obok OPIUM na moim osobistym podium.

"Dior Homme Parfum jest kompozycją o stężeniu niespotykanym dla męskiego zapachu. Pracuje na skórze, żyje życiem o niespotykanej intensywności. Jest to zapach długodystansowy niczym daleka podróż."  
- mówi François Demachy, Kreator zapachów marki Dior.


Nie sądziłam, że jeszcze kiedyś, zapach męski tak mnie uwiedzie. Tak mocno oszołomi, że znów będę chciała pachnieć nim każdego dnia. Ostatnio przeczytałam, że zapach musi mieć w sobie coś brzydkiego, żeby tak przyciągał i aby nie był po prostu nudny. Tak jest też z tymi, coś przewrotnego jest ukryte w tym flakonie. Dior Homme Parfum to jedne z najmocniejszych zapachów, jakie znam. 

Jego głównym składnikiem jest Irys, ale nie taki irys o jakim myślimy. To jego przewrotna wersja spalony irys toskański. To właśnie taka jego postać nadaje mu charakteru, przez co zapach jest suchy, drzewny i esencjonalny. Irys Pallida jest jego najszlachetniejszą odmianą. To arystokratyczny kwiat, od wieków uprawiany Toskanii, w żadnym innym zakątku świata nie osiąga takiej  jakości. Zbieranie z kamienistych górskich zboczy uniemożliwia mechaniczne zbiory. A podziemna część rośliny jest gotowa dopiero po trzech latach suszenia. To kluczowy etap obróbki. Sproszkowane części rośliny już po obróbce poddawane są destylacji w celu uzyskania absolutu. Sam proces obróbki przekazywany jest z pokolenia na pokolenie, aby na samym końcu tej drogi otrzymać Absolut Irysa Pallida.

W składzie doszukamy się jeszcze mrocznego i męskiego akordu skóry dopełnionego włoską pomarańczą z nutką cedru. Wyczujemy też zapachy drewna sandałowego ze Sri Lanki, drewna cedrowego i róży demasceńskiej, która dodaje mieszance kwiecistego urozmaicenia. Pod zapachem podpisał się Francois Demachy. Cały ten minimalizm składnikowy spowodował, że zapach jest unikatowy. François Demachy nieustannie poszukuje najszlachetniejszych naturalnych surowców, które łączy ze sobą w niepowtarzalny sposób. Wykracza za każdym razem ponad przyjęte normy. "Surowce najwyższej jakości pochodzą z precyzyjnie wybranych regionów i posiadają niepowtarzalne właściwości. Te rzadkie zakątki zostały wybrane przez bogów..." 
 - François Demachy

Tworząc Dior Homme Parfum François Demachy pragnął przedstawić kwintesencje zapachu Dior Homme. Dzięki temu narodził się całkowicie nowy zapach jednak po kilku godzinach pracy z naszą skórą zaczynamy wyczuwać w nim pierwotne kombinacje, a irys jest tam składnikiem wiążącym wszystkie wariacje zapachowe Dor Homme. Tym sposobem zmysłowa tożsamość Dior Home zostaje zachowana. A niebywała męskość i wyrafinowana elegancja dominują. 
"Dior Homme Parfum jest nowoczesnym zapachem skórzanym, który nie zadowala się samym tylko wątkiem męskości. Jest wrażliwy i wzruszający.
- mówi François Demachy

Sam flakon jest na tyle masywny, ciężki i wyrazisty co ukryty w nim zapach. Bursztynowa barwa perfum Dior Homme prześwituje przez szkło i elegancki flakon. Sygnowany dyskretnym niewielkim złotym logo. W reklamie Robert Pattinson człowiek o mrocznym wnętrzu uosabia nowy zapach Dior Homme. Pokazuje nam całą wolność świata.


Dwa słowa, które je opisują? 
TRWAŁOŚĆ i WYJĄTKOWOŚĆ!


5 komentarzy:

 1. Wygląda bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marti:*18:53

  Diorowo tu u ciebie ostatnio! :-) Jedne z piękniejszych kreacji zapachów ma właśnie Dior! Przesyłam 1000 buziaków!

  OdpowiedzUsuń
 3. Unknown22:14

  Piękna szata graficzna!

  OdpowiedzUsuń
 4. wspaniałosci kochana!
  wielkie pozdrowienia ♥ Ola

  OdpowiedzUsuń
 5. Prun16:56

  a mój facet nie lubi perfumów :( kończy się na tym, że wzdycham do wody po goleniu

  OdpowiedzUsuń

Instagram