Pages

Lato z kosmetykami CLINIQUE


http://kadikbabik.pl/2014/07/lato-z-clinique.html
KOSMETYKI do opalania CLINIQUE

Lato zdecydowanie kojarzy nam się z plażą, opalaniem i piaskiem. Wszystkie te miłe wspomnienia musimy jednak uzupełnić o kosmetyki, które pomogą nam w zapobieganiu oparzeniom słonecznym i problemom związanym z nimi. Tak aby nie wspominać z wakacji schodzącej skóry, a piękną opaleniznę i relax.LATO Z CLINIQUE,


Wakacje kojarzą nam się ze słońcem, jednak niewiele osób jest świadomych samego procesu opalania.  Świadoma pielęgnacja naszej skóry to podstawa, która pozwoli nam zrobić to w zdrowy sposób. Jeśli wspominamy o promieniowaniu od razu na myśl przychodzi nam promieniowanie UVB. Promieniowanie to występuje,  gdy promienie słoneczne bezpośrednio działają na naszą skórę. Jeśli nie nadużywamy kąpieli słonecznych działanie może być pozytywne. W obrębie naszej skóry dochodzi do przemiany nieaktywnej witaminie D. Niestety promieniowanie słoneczne ma też wiele wad. Nadużywanie kąpieli słonecznych może prowadzić do starzenia się skóry, powstawania rumienia, oparzeń . W najgorszym przypadku na naszej skórze mogą powstać fotodermatozy oraz nowotwory. Dlatego nie wolno zapominać, że najważniejsze są kosmetyki do opalania.


Teraz do sedna! Każda osoba, która ma zamiar rozpocząć opalanie powinna na samym początku złuszczyć martwy naskórek. Tu z pomocą przychodzą nam wszelakie scruby i peelingi gruboziarniste. Jeśli chcemy uniknąć przebarwień musimy pozbyć się nierównej warstwy na naszej skórze i martwego naskórka. Kilka dni przed planowanym opalaniem także wypadałoby balsamować się dwa razy dziennie. Takie czynności pomogą nam zabezpieczyć się przez wysuszeniem skóry w czasie kąpieli słonecznych.

TERAZ MOŻEMY RUSZAĆ NA PLAŻĘ!
_________________________________________


Jednak bez filtrów UVA i UVB lepiej tego nie robić. Cały obszar ciała narażony na promieniowanie należy pokryć  kremem z filtrem. Ja miałam przyjemność opalać się przy udziale niezwykle lekkiego i bardzo szybko wchłaniającego się  CLINIQUE SUN SPF15. Wzbogaca zewnętrzną barierę ochronną skóry, zapewniając doskonałe nawilżenie zapobiegające wnikaniu wolnych rodników. Nie pozostawia tłustej warstwy co jest niezwykle ważne w kontakcie z piaskiem. Sprawdzony także pod makijaż! Spisuje się genialnie, ponieważ zostawia matowy efekt przez co nasza buzia się nie świeci. W takim razie wszelakie etapy wielogodzinnego zwiedzania możecie także z nim spędzić. Do stosowania zarówno do ciała jak i twarzy. Bardzo wydajny, a tuba wielkość 150ml śmiało wystarczy nam na całe lato.

Wiele starszych zapominało o używaniu sztyftów do opalania, w czasie przebywania  na słońcu. Możecie wtedy zauważyć u nich w okolicach ust zmarszczki. Do tego także przyczynia się słońce. Ja mam na to swój sposób CLINIQUE Targeted Protection Stick SPF 35. To sztyft, który można stosować na usta oraz w okolice oczu, nosa i ust. Pamiętajcie o ochronie w okolicach oczu, tam skóra jest najcieńsza, a sztyft jest prosty w użyciu. Do tego nie pozostawia śladów i także jest świetny w połączeniu z makijażem. Mi pomaga w ochronie jednej sporej blizny, która bardzo szybko przybiera kolor. Dzięki takiej ochronie pozostaje niezauważalna. 

Produkty CLINIQUE to innowacyjna technologia SolarSmart, która zapewnia wysoką ochronę przeciwko postarzającym i niszczącym skutkom działania promieni UVA i UVB. Zapewnia barierę, która pomaga zapobiegać oznakom starzenia. Zawiera aktywowane promieniami słonecznymi przeciwutleniacze, które zapobiegają widocznym uszkodzeniom. Produkt delikatny i dlatego nadaje się do skóry wrażliwej. Przetestowane dermatologicznie. Beztłuszczowe.
 


Dziś to na tyle :) 
ale to nie koniec moich LETNICH ODKRYĆ!
za kilka dni znów do was wrócę z kolejną porcją ochrony słonecznej tyle, że tej DEDYKOWANEJ POD MAKIJAŻ!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Instagram