Pages

NAUCZ SIĘ ZASAD ŻYCIA W DZISIEJSZYCH CZASACH


Wraz z biegnącymi latami w duecie stawiamy coraz to pewniejsze życiowe kroki. Wieczory już nie są takie jak dawniej. Teraz o stałej porze zasypiamy wtuleni w swoje kolejne pragnienia.Nie wszystko co należy w życiu robić, aby trwało nam się w tym wszystkim znacznie lepiej dostaniemy w czasie studiów w przesyłce z jedzeniem od rodziców. Przecież czasy były inne, w naszym wieku macierzyństwo było celem. Dziś jest przypadkiem. Nikt kiedyś nie zasypiał z telefonem w ręku i nie budził się na dźwięk iphona mruczącego pod poduszką.

Podążamy za wyznaczonymi celami, aby kupić jeszcze więcej, aby jeździć jeszcze szybciej, aby mieszkać jeszcze wygodniej, aby ubierać się w to co aktualnie z nowej kolekcji.  A czasami wolelibyśmy tego wszystkiego nie widzieć, nie słyszeć, uniknąć. Zastanawia mnie tylko jedno, gdy już to wszystko o czym marzymy uda nam się osiągnąć, czy nie dotrze do nas, że cały ten nasz aktualny system wartości okaże się pustką której  nie jesteśmy już w stanie wypełnić niczym materialnym?


Obserwuje świat pędzący do przodu, bez chwili wytchnienia i sekundy na zastanowienie. Bo dzisiejsze realia nie dają nam już czasu i wyboru. Jeśli ja się zatrzymam to trzy osoby stojące obok będą już krok przede mną. Może warto się zatrzymać? Bo w tym czasie masz chwilę na przytulenie i podanie ręki ukochanej osobie. Między zarabianiem pieniędzy i kolejnymi zachciankami pamiętaj, że wino smakuje najlepiej 'z nim'. Nie podążaj zgubnymi ścieżkami, które napędza tętniące życiem miasto. Ucieknij na chwile... Najlepiej we dwoje.

Aaaa zapomniałam teraz brak również czasu, aby żyć we dwoje.
Czego nauczyło mnie to wszystko? Że w życiu najważniejszą wartością jest dom. Kawałek miejsca na ziemi, który po przekroczeniu progu otula nas bezpiecznym kocem i szepcz po cichu Witaj w Domu. Znajdźcie czas na budowanie relacji... To najlepsza inwestycja.11 komentarzy:

 1. Unknown17:37

  Mądre słowa -rodzina to najcenniejszy skarb OdpowiedzUsuń

 • Zgadzam się z Toba w stu procentach! Ale do tego trzeba dojrzeć, nie każdemu jest ta mądrość dana z mlekiem matki. Ale dobra nowina jest taka, że coraz częściej świat, czyli my, każdy z osobna, zaczynamy zastanawiać się nad sensem tej gonitwy i potrafimy złapać dystans. Co prawda każdy w róznym czasie do tego dochodzi, bo przecież różnimy się między soba. Pozdrawiam serdecznie, ślicznie wyglądasz. miło, że ciągle jesteś i piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest z tym różnym czasem na rozumienie o co w tym chodzi. I chyba jak już ktoś zrozumie o co chodzi powinien masowo edukować ludzi, a tu od małego uczą nas gonitwy, za szkołą, za pracą, za wszystkim :)

   Usuń
 • Anonimowy07:21

  Dom trzeba najpierw zbudować żeby miec to przytulne miejsce gdzie się wraca.A jak do tego dojść jak nie gonitwą???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że gonitwą ale w tym szaleństwie nie można zapomnieć o bliskich i chwili na zwolnienie. W dzisiejszych czasach wszyscy chcą wszystko, ciągle za czymś biegną zapominając o bliskich. Słyszę z każdej strony o rozwodach, nieudanych związkach. To przykre i to miałam na myśli :)

   Usuń

Instagram