Pages

I JUST NEED A BEAUTIFUL PLACE TO CLEAR MY HEAD


Zima w tym roku zdecydowanie dopisała. Pamiętam wiele lat temu znalazłam album w sieci ze zdjęciami z Syberii, mam te zdjęcia zapisane do dziś na dysku i sentymentalnie do nich wracam. Miasta skute lodem, wszędzie przeszywająca biel.  Co lepsze w zeszłym roku na jednym z telewizyjnych kanałów oglądałam niesamowity program na temat tego jak żyją ludzie na Syberii w Jakuckiej wiosce, kiedy temperatury spadają  nawet do -60 stopni w nocy, a w dzień podnoszą się do plus 15. To niesamowita amplituda temperatur i aż mi wstyd myśląc o tych ludziach żyjących w tak skrajnych warunkach marudzić na nasze chwilowe max - 20 stopni i paraliż miast, przez niedziałające grzejniki, nie wyruszające autobusy, które nie mogły odpalić, czy problemy z dostawą wody. W tym roku już wszystkie 3 opcje mam zaliczone w naszym mieście, a to nadal nic przy życiu na Syberii.


I czasem jak zerkam o poranku przez okno i widzę ten mój widok to myślę o Syberii i o tym jak majestatycznie musi to wszystko tam wyglądać pomimo, że mróz zapiera dech w piersiach i uniemożliwia tym ludziom normalne funkcjonowanie, to zdecydowanie to on maluje najpiękniejsze krajobrazy.

SZAL - DRESS LILY
PŁASZCZ - SHEINSIDE
BUTY - ZAFUL
TOREBKA - SOLAR
CZAPKA - H&M

7 komentarzy:

 1. Syberia brr zimno! Pięknie wygladasz ;D ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. czescdomii21:57

  Jak królewna Śnieżka! Pięknie wygladasz :))

  OdpowiedzUsuń
 3. co to na ustach? śliczne! piękne zdjęcia, zachwycam się kolorystyką OdpowiedzUsuń

 4. Anonimowy08:58

  Lubię zimę, ale aż takiej z Syberii bym nie chciała :) Dla mnie zima może istnieć w grudniu i styczniu, potem z utęsknieniem wyglądam wiosny. Uwielbiam jak wszystko budzi się do życia, w tym ja :) Ja lubię opowieści rodziców czy dziadków, że kiedyś były prawdziwe zimy. Do szkoły chodzili przez wydrążone w śniegu tunele, które był tak wysokie, że nie było ich widać :)


  yvess

  OdpowiedzUsuń
 5. wyglądasz cudownie w tym zimowym krajobrazie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Eveline12:38

  Świetna czapka :)) pozdrawiam serdecznie :) woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. UNCARO22:04

  Zima to piękny czas, szkoda, że śnieg szybko się roztopił i nie zdążyłam się nim do końca nacieszyć ;/ A Syberia to piękne miejsce. W rzeczywistości mieszkanie w obojętnie jakim miejscu zawsze wiąże się z jakimiś zaletami i wadami. Trzeba po prostu nauczyć się żyć w danych warunkach i czerpać z tego ile się da pozytywów. Ci ludzie na Syberii przywykli już do tego co dla nas jest totalną abstrakcją, nas Polskę też podziwia wiele narodów że potraimy żyć tutaj :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram