Pages

CZY WARTO PROWADZIĆ BLOGA?

http://kadikbabik.pl/2016/05/czy-warto-prowadzic-bloga.html

Jednak chyba do wszystkiego trzeba dojrzeć i ostatnio dotarło do mnie, że ostatnie 10 lat mojego życia minęło w zaskakującym tempie. I teraz pora łapać z życia więcej i dawać jeszcze więcej w zamian Wam. Dzięki blogowaniu pojawiła się w moim życiu niekończąca się liczba plusów. Dziś chciałabym opowiedzieć właśnie o nich i zacząć nowy rozdział, taki z Wami. Daliście mi ogrom radości, to teraz ja dam więcej Wam. Zrozumiecie o czym dziś mówię za kilka dobrych miesięcy, kiedy nowa forma blogowania zagości tu na stałe :)1.  PROBLEMY O KTÓRYCH OPOWIADASZ na blogu to taki kamień z serca. Mam przyjaciół, mam rodzinę, mam narzeczonego. Jednak nie o wszystkim zawsze tak prosto powiedzieć bliskim, czasem łatwiej jest wypuścić te słowa w sieć do praktycznie obcych osób i odetchnąć niż powiedzieć o tym komuś bliskiemu. Uwierzcie mi to czasami działa. U mnie sprawdzało się to zwłaszcza gdy blog był moją jedyną pracą. Narzeczony w pracy, siostra w szkole, a czarne chmury nad moją głową wołały właśnie w tym momencie o to aby ktoś rozwiał je kilkoma zdaniami wsparcia. Publikujesz tekst, który aktualnie odzwierciedla twoje samopoczucie i czujesz ulgę. To samo dzieje się w przypadku, kiedy masz coś miłego i radosnego do przekazania. Przekazujesz energię, a z nią siłę i motywację :)

2.  MIŁE DOŚWIADCZENIA. Bloga prowadzę bardzo długo... Od tego czasu spotkało mnie wiele osób, które w Mc Donaldzie, w galerii, na imprezie czy na rynku w Krakowie zaczepiało mówiąc - to Ty, ja Cię czytam! Uwierzcie mi, że ja w tych momentach czerwienię się bardziej niż truskawka i nie wiem co powiedzieć :D Nie ukrywam jest to tak bardzo miłe i wtedy dopiero dociera do mnie ile Was tak na prawdę tu zagląda. To budowanie każdego dnia nowych miłych doświadczeń. Po założeniu bloga dopiero okazuje się z jak wieloma osobami możecie się identyfikować i jak wiele osób jest do Was podobnych.

3. ZACZYNASZ BYĆ KRÓLOWĄ PLANOWANIA. Blogowanie bez kalendarza nie istnieje. Tak jest w moim przypadku. Wszystko opiera się na datach i dyscyplinie. Blog to taki motywator do napędzania własnego życia. Nadaje mu szybszego tempa i wprowadza do niego stabilizację. Po jakimś czasie blogowania umiesz wstawać wcześnie, bo przecież trzeba złapać światło do zdjęć, zasypiać później bo trzeba opublikować nowy wpis i stajesz się najlepszą organizatorką czasu, tak aby móc pracować, blogować i być kurą domową, a wszystko na pełen etat. Nagle masz 3 etaty na głowie i dajesz radę. Nawet między tym wszystkim wystarcza na ćwiczenia z Mel B.

3. CHCESZ CORAZ WIĘCEJ OD SIEBIE, CHCESZ BYĆ CORAZ LEPSZA. Uczysz się, że można w życiu mieć dobrze/lepiej/najlepiej. Małymi krokami blog daje Ci coraz więcej możliwości. Czytasz inne blogi, poznajesz lepsze kosmetyki, ciekawsze przepisy, pomysły na wystrój wnętrz, jeździsz na różne ciekawe spotkania i chcesz być jeszcze lepszą wersją samej siebie, bo coraz bardziej wiesz, że chcieć to móc.

4. MASZ NAJLEPSZĄ PRACĘ NA ŚWIECIE. Robisz to co kochasz, piszesz o tym co uwielbiasz, a dzięki temu zarabiasz. Blogi są świetne. Sama śledzę swoje ulubione od wielu lat i widzę jak bardzo one wpływają na mnie. Napędzają mnie. Tak jak i wy możecie napędzać tym co kochacie innych. Wielkie marki doskonale to rozumieją i wiedzą jaki potencjał tkwi w sieci. Pozwalają w ten sposób zarabiać. Dzięki współpracy z markami, które współgrają z waszą wizją bloga możecie zarabiać na tym co kochacie robić, a moje kultowe zdanie, że chce w życiu robi to co kocham i chciałabym, żeby to płaciło za mnie rachunki po prostu jest realne i każdy z Was może tak żyć.

5. POZNAJESZ FANTASTYCZNYCH LUDZI. Poznawanie nowych osób to nieodłączny element blogowania. Szybko znajdujesz w sieci osoby podobne do Ciebie, jeżdżące na te same spotkania i szybko nawiązują się wspaniałe znajomości.

 KOSZULA - MOSQUITO SPODNIE - H&M BUTY - NIKE TOREBKA - MUMU


Teraz tylko pytanie czy są minusy blogowania?

Jasne, ze są, ale jest ich tak niewiele, że można powiedzieć, że przestają istnieć. Założenie bloga było jedną z najlepszych decyzji, którą podjęłam w swoim życiu. A teraz Wasza kolej, namawiam do stworzenia swojego miejsca w sieci. Znajdźcie trochę czasu dla siebie i zacznijcie tworzyć takie swoje miejsce.  

26 komentarzy:

 1. Blogowanie jest super :-D A Twoje posty i całego bloga uwielbiam OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi
  1. Madziu miło mi bardzo! Wiesz, że i ja uwielbiam Ciebie Usuń

 • Katsuumi11:53

  Również widzę więcej plusów niż minusów :) aczkolwiek u mnie nie opiera się to aż tak bardzo na planowaniu - ale fakt, nauczylam sie bardziej organizowac czas ;) znalazłam literówkę - "tempa", a nie "tępa" powinno być w 3. punkcie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już idę Katsumi poprawić
   A z tym organizowaniem czasu to prawda, prawda :)

   Usuń

Instagram