Pages

OPI 'RETRO SUMMER'

http://kadikbabik.pl/2016/07/opi-retro-summer.html

Wakacyjne klimaty zagościły na dobre. Na paznokciach również nie może ich zabraknąć. Sześć pięknych mocno energetycznych kolorów to kwintesencja wakacji.  OPI Retro Summer i ich urocze nazwy to wszystko to czego potrzebujemy latem.

Odrobinę więcej o kultowej marce?


''OPI, pierwotnie nazwana Odontorium Products Inc., była małą firmą produkującą artykuły stomatologiczne, kupioną przez George'a Schaeffera w 1981 r. Niedługo po przejęciu firmy, do Schaeffera dołączyła Suzi Weiss-Fischmann, wiceprezes wykonawczy i dyrektor artystyczny OPI. Współpraca Shaeffera i Weiss-Fischmann z R. Eric Montgomerym, biochemikiem, zaowocowała systemem akrylowym, który Schaeffer sprzedawała od drzwi do drzwi lokalnym studiom paznokci. Produkcja artykułów stomatologicznych została zamknięta; Schaeffer, Weiss-Fischmann i Montgomery skupili się wyłącznie na produktach do paznokci, zmieniając nazwę firmy na OPI Products Inc.
W 1989 roku, OPI rozszerzyła swoją ofertę w lakiery do paznokci, a później i w inne produkty. W 2003 roku, OPI stworzyła kolekcję Legally Blonde 2, która została również wykorzystana w filmie. Kolejne współprace, to między innymi: Ford Mustang, Alicja w Krainie Czarów (film z 2010r), i Dell (2009).
W 2003 roku OPI wylansowała  linię lakierów do paznokci dla psów o nazwie Pawlish, który otrzymał mieszane recenzje. W 2007 roku, po naciskach ze strony EPA i organizacji Campaign for Safe Cosmetics, OPI zmieniła formułę swoich lakierów, eliminując substancje chemiczne DBP (ftalan dibutylu), formaldehyd i toluen.
W 2010 roku, OPI została przejęta przez Coty Inc. Schaeffer założyła Fundację Rodziny Schaeffer, aby pomagać organizacjom takim jak Leukemia Research Foundation (fundacja badań nad białaczką), Rock the Vote i Project Hope International. Po takich katastrofach jak zamachy z 11 września i Huragan Katrina, pracownicy OPI połączyli siły i zebrali 350 000 dolarów dla Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. OPI stworzyła ekskluzywne odcienie lakierów dla Lung Cancer Foundation of America, the American Heart Association i Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Od 2006 roku, OPI wspiera organicję Susan G. Komen for the Cure ekskluzywną serią odcienia Pink of Hearts.''


Trzy pierwsze lakiery do paznokci to SPF XXX,  w  pięknym oranżowym tonie. Nazwy nakierowują nas na to czego nie może zabraknąć latem, a przewrotnych sformułowań w OPI nigdy nie brakowało. Delikatny pastelowy odcień brzoskwini to I'M GETTING A TAN-GERINE. Na końcu urocza perełka w postaci różowego  WHAT'S THE DOUBLE SCOOP.
Moim faworytem od początku był, jest i będzie FLIP FLOOPS & CROP TOPS. To różowy landrynkowy odcień. Po nim odrobina słońca w postaci TOWEL ME ABOUT IT. I  na sam koniec zostawiłam błękitny SAILING & NAILING.Cała szóstka to kolor, kolor i jeszcze raz kolor. Do tego trwałość i wygodne nakładanie. Kremowe konsystencje łatwo rozprowadzają się po płytce. Wystarczy jedna warstwa, aby te soczyste barwy przenieść na nasze paznokcie. 
Podobają się?

 

10 komentarzy:

  1. Przepiękne kolory
    pozdrawiam MArcelka

    OdpowiedzUsuń

Instagram