Pages

TRENING MENTALNY CZAS START


Jesteś zbiorem nawyków czy zbiorem dobrze przemyślanych decyzji? Przenosząc się myślami w lata szkolne, pamiętam jak dzień za dniem przelatywał jakoś banalnie. Mijając ostatnio
dzieciaki lecące do szkoły z wielkimi plecakami pomyślałam sobie z sarkastycznym uśmiechem na ustach ''ile jeszcze przed Wami, jak niewiele jeszcze wiecie o życiu, a jak ono Was bardzo zaskoczy''. W głowie od razu widziałam siebie i te wielkie plany na życie, szalone pomysły, które kiedyś tak ważne dziś bez większego znaczenia. Wielkie słowa, dziś tak malutkie.


Suma wszystkich naszych wyborów z czasem staje się bardzo znacząca.

Czy zastanawiałeś się czasem nad swoimi nawykami? Tym czy wstajesz lewą nogą czy prawą, czy zaraz po przebudzeniu lecisz do łazienki po szczoteczkę do zębów, czy może jednym gestem włączasz czajnik. W drodze do pracy śpisz w pociągu czy czytasz zaległą książkę. W pracy w wolnej chwili uczysz się jak być jeszcze lepszym i myślisz o każdym otaczającym Cię aspekcie czy plotkujesz z koleżanką na temat nowej sukienki. Kładziesz się wcześniej spać, czy bezsensownie przeglądasz strony w internecie.  Wszystko to krok po kroku buduje nas w jedną całość, ulepionych z nawyków.  Niekoniecznie dobrych.


Im szybciej zauważysz te złe nawyki, tym prędzej uda Ci się je zmienić.

Nasze skłonności ciągną nas po pracy na kanapę, do wanny na długą kąpiel, do telefonu aby porozmawiać o niczym. A przecież moglibyśmy w tym czasie rozłożyć jeszcze matę i puścić na laptopie Ewę Chodakowską i zanim weźmiemy prysznic wypuścić w świat endorfiny. Możemy dokończyć czytanie książki, czy artykułu na ten nasz ulubiony temat.  Co różni Ciebie od tych, którzy są w stanie to wszystko robić od tak, na już? 
Ja wiem - przyzwyczajenia.


Jak skorygować nasze przyzwyczajenia, aby być coraz lepszym i dawać z siebie wszystko, kiedy stawka jest bardzo wysoka?

To proste, bowiem wszystko zależy od tego jak często uda Ci się opuścić swoją własną strefę komfortu.  Twój umysł będzie nieustannie Cię do niej ciągnąć, ale dla swojego dobra, czasami należy z niej świadomie wyjść. Zamiast po pracy leżeć na kanapie - poćwicz. Ten jeden wieczór i jedna dobra zmiana, może zapoczątkować etap wkraczania w nowy nawyk. Kiedy poczujesz, że już raz Ci się udało, zmotywujesz się do modyfikacji swoich wzorców myślenia i dasz z siebie wszystko, a z życia zaczniesz czerpać jeszcze więcej radości.
Satysfakcja zawsze powstaje pod wpływem czynników wewnętrznych i wiem, że uda Ci się osiągnąć kolejne wyznaczone cele. Pogoń za szczęściem pcha nas jeszcze silniej do przodu i jest naszym motywatorem. Dlatego nastaw się na długie rozmowy z samym sobą i zmień w sobie zakorzenione nawyki na lepsze decyzje. 

Na końcu czekają na Ciebie lepsze wyniki i  dużo szczęścia. W końcu sam będziesz mógł wskazać przepis na osiągnięcie sukcesu i zobaczysz co odróżnia zwycięzców od całej reszty.

kurtka / LIDL Esmara
SPODNIE / LIDL Esmara
SWETER / MANGO
TOREBKA / RESERVED
BUTY / CZAS NA BUTY

4 komentarze:

  1. tylko czasem wracasz z pracy i wprost marzysz o pójściu spać.. jak tu jeszcze ćwiczyć ;P ja tam rozumiem niektóre nawyki i to wcale nie takie proste ich się pozbyć. Zdjęcia jak zawsze cudne,look też!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tyneczku proste, ja też tak mam, że czasem lecę spać bo zmęczenie bierze górę, ale miałam wiele wieczorów gdzie tryskałam energią, a wybierałam kanapę i to mozna było juz dawno korygować :) wiesz ja też lubię moją strefe komfortu raz na czas :P

      Usuń

Instagram