BĄDZ PARYŻANKĄ GDZIEKOLWIEK JESTEŚ

Posted on 31 MARCH 2016

http://kadikbabik.pl/2016/03/konkurs-nuxe-wycieczka-do-paryza.html

Dziś w Paryskim stylu przychodzę do Was aby opowiedzieć Wam trochę o Paryżankach za pomocą cytatów. Jakie są? Co lubią i dlaczego? Mówiąc NUXE myślę od razu o moim ulubionym olejku na lato z milionem mieniących się w słońcu drobinek. Dlatego, kiedy dostałam propozycję, że mogę zorganizować dla Was konkurs gdzie tematem przewodnim będzie 'Paryż' poczułam się jakby ktoś widział mnie siedząca w autobusie i czytającą od tygodnia w drodze do pracy książkę 'Bądź Paryżanką, gdziekolwiek jesteś'


Nie wahałam się ani chwili i jestem tu dla Was 
z 3 ZESTAWAMI KOSMETYKÓW MARKI NUXE. 

Najpierw opowiem o Paryżu, a później zostawiam los w Waszych rękach.Książka jest lekka i motywuje do kupienia biletu w jedną stronę. A same Paryżanki opisane są w takiej fajnej uszczypliwej i feministycznej formie. Mocno się z nimi utożsamiam i coraz bardziej chce odwiedzić Paryż. To miasto gdzie czas się zatrzymał. Paryż to oczywiście Moulin Rouge kabaret otwarty 5 października 1889 przez Josepha Ollera, właściciela paryskiej Olympii. Położony w dzielnicy czerwonych latarni niedaleko Montmartre (dzielnicy artystów), jest znany z wielkiej, czerwonej imitacji młyna na dachu. Kabaret od czasu powstania prezentuje przedstawienia taneczne, w których na scenie występują tancerze i tancerki ubrani w kolorowe, wymyślne stroje. Tancerki często prezentują się topless, ozdobione biżuterią lub barwnymi piórami. Na przestrzeni lat Moulin Rouge stało się słynne z wykonywanego tu kankana. Kolejnym ważnym miejscem jest Plac Pigalle, bazylika Scare Coeur i oczywiście wieża Eiffla najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża, uznawany za symbol tego miasta i niekiedy całej Francji. Jest najwyższą budowlą w Paryżu i piątą co do wysokości we Francji. W momencie powstania była najwyższą wieżą na świecie. A dla Was wybrałam te moje ulubione cytaty.


„Paryżanki nie są szczupłe z natury, nie zawsze są łatwe we współżyciu i nie są doskonałymi matkami”
 

 „Jednym ze znaków szczególnych paryżanki jest jej fryzura. Nigdy nie jest do końca wymuskana, bo paryżanka nie lubi modelować włosów. W zależności od wieku ma na głowie mniejszy lub większy nieład. Ale nie dajmy się na to nabrać, to dokładnie przemyślany bałagan.”


Paryżanka je‍ pizzę quattroformaggi, a chwilę‍ potem wrzuca do kawy słodzik. W nocy pije wódkę, a rano zieloną herbatę. Nie‍ wierzy w Boga, ale‍ modli się o szczęśliwy finał, gdy wpadnie w tarapaty. Potrafi przenosić góry, ale wciąż potrzebuje słów, które dodałyby jej pewności siebie.”


 „Paryżanka‍ dba o siebie, ale nie stara się zatuszować swoich drobnych defektów, wręcz przeciwnie, nawet je lubi (szpara między zębami, zęby zachodzące na siebie, wyraźnie zarysowane brwi, wyrazisty nos): są oznaką siły charakteru i dają właścicielce poczucie, że jest piękna mimo swojej niedoskonałości.”

 „Patrz na otaczający cię świat tak, jakbyś patrzyła na zachód słońca nad morzem. Nawet wtedy, gdy czekasz na metro w godzinach szczytu. Lub kiedy wybierasz pizzę w supermarkecie.”Ja opowiedziałam cytatami o Paryżankach, a teraz mam Dla Ciebie zadanie...

3 komentarze:

  1. Pięknie wyglądasz OdpowiedzUsuń

  2. jak zawsze wyglądasz cudoqwnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kalina22:10

    Ale pięknie wyglądasz i ten płaszczyk - klasa !

    OdpowiedzUsuń